Şeytan’ın Günlüğü

Şeytan’ın Günlüğü

Yazan : Robert Wittman – David Kinney

Yayınevi : Epsilon

Çeviren :  Mert Doğruer

Basım :  2018

Sayfa Sayısı : 450

Okunma Tarihi :  2018 Ekim – bitirilemedi

Tanıtım Yazısı :

“Bu kitap ne kadar övülse az. Üçüncü Reich’ın suçlarını netlikle ortaya döküyor ve yetmiş yıllık bir mantrayı bir kez daha vurguluyor: İnsanın insana yaptığı en büyük caniliği asla unutmamalı ve daha da önemlisi bir daha asla tekrarlamamalıyız.”

—NY Journal of Books

Goebbels, Himmler, Göring ve elbette Hitler…

Nazi Almanyası’nın bu tanınmış canilerinin ötesinde, onlara manevi kudret aşılayan, felsefi karanlığın en derinine hapsolmuş ama tarihin gözünden kaçan bir şeytani zekâ vardı: Alfred Rosenberg.

Ancak 21. yüzyılda, yazar Wittman ve meslektaşları tarafından keşfedilebilen belgeler, Nasyonal Sosyalist ideolog Rosenberg ve Nazi hareketinin perde arkası hakkında gün yüzüne çıkmamış birçok kilit bilgiyi insanlığa sunuyor.

Açıklanamayanları meşrulaştıran dogmaların bu büyük mağlubiyeti, küresel geleceğe ışık tutuyor.

ABD eski Adalet Bakanı ve Nuremberg Askeri Ceza Mahkemesi ABD Başsavcısı Robert H. Jackson:

“Kınamaya ve cezalandırmaya gayret ettiğimiz yanlışlar o kadar hesaplanmış, o kadar kötü niyetli ve o kadar yıkıcı ki, uygarlık bunların yok sayılmasına tahammül edemez, çünkü tekrarlanması halinde uygarlık ayakta kalamaz.”

 “Üçüncü Reich’ın çoğu kez gözden kaçırılan ideolojik mimarı üzerine müthiş bir akademik polisiye.”

—Kirkus Reviews

 Kitabı 25 sayfaya kadar okuyabildim, daha fazla dayanamadım. Çok kötü bir çeviri. Merak ediyorum bu kitaplar çevirileri bittikten sonra çeviren, editör veya ilgili her kimse birileri tarafından okunuyor mu ? Eğer genel kural ” evet mutlaka okunuyor” ise, bu kitap okunmamış. Bu çok net. Kesinlikle almayın. 35 TL boşa gitti. Bundan sonra Epsilon imzalı herhangi bir kitap almayı düşünmüyorum. Belki başka yayınevinden de çıkmıştır ama artık kitaptan soğudum.