Hain / The Traitor

Yazan : Jonathan Holt

Orijinal Adı : The Traitor

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Çeviren : Ziya Celayiroğlu

Basım : 2017 Nisan 1. baskı

Sayfa Sayısı : 371

Okunma Tarihi : 2017 Kasım

Hain

Tanıtım Yazısı :

İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde Avrupa’nın ama özellikle İtalya’nın gizli tarini adeta “deşen” ve günümüzde geçen bir polisiyeyi tarihsel bağlarıyla anlatan “Carnivia Üçlemesi”nin veda kitabı. 11 Eylül saldırılarından sonra ses getirecek büyük bir terör eylemi peşindeki El-kaide uzantılarının hedefinde bu sefer Venedik var. İtalyan polis teşkilatının gözüpek memuru Kat, gerçek aşkı ve huzuru bulduğunu düşünürken yaşamının en zor sınavıyla yüzleşecektir. Aşık olduğu adamdan ve şehirden geriye kurtarılacak bir şeyler kalacak mıydı? Yüz Karası’yla başlayıp Kayıp Geçmiş’le devam eden seri, nihayet Hain’le olabilecek en görkemli şekilde sona eriyor.

Yazarın “Carnivia Üçlemesi” nin  son kitabı “Hain”. Konu ve anlatım olarak ilk iki kitaptan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak ilk iki kitap için sahip olduğum düşünce bunun için de geçerli. Bu üçleme boş zaman değerlendirmek için okunacak bir eser. Akılda kalacak, okumanın üzerinden zaman geçse de etkisini sürdürecek bir durum yok.En fazla “tatilde okunacak kitap” grubunda yer alabilir.

Yapı Kredi Yayınları’nın özenli çevirisi, iyi baskı kalitesi ve hemen hemen hatasız dizgisini bu kitapta da görmek mümkün.

Keyifli okumalar….