Kara Liste / Black List

Yazan : Brad Thor

Orijinal Adı : Black List

Yayınevi : Altın Kitaplar

Çeviren : Mehmet Gürsel

Basım : Mayıs 2012

Sayfa Sayısı : 448

kara liste

“New York Times’ın en çok satan kitaplar listesinin vazgeçilmez ismi Brad Thor, şimdiye kadar yazdığı en heyecanlı romanla geri dönüyor. 
Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin elinde sır gibi saklanan bir liste vardır. Kongre üyelerinin bile asla erişemediği bu listeden sadece başkan ve onun danışmanlarından oluşan gizli bir ekip haberdardır. Adı bir kez bu listeye dahil olan, ölene dek orada kalır. 
Birisi terörle mücadele ajanı Scot Harvath’ın adını bu listeye eklemiştir. 
Harvath neden hedef seçildiğini ve ortadan kaldırılmak istendiğini çözene dek, kendisini öldürmeleri için gönderilen ekipten kaçmak zorundadır. 
Bir yerlerde, birileri, bir şekilde bütün parçaları bir araya getirecektir; tek soru, Amerika Birleşik Devletleri şimdiye dek tasarlanmış en korkunç terörist saldırıya maruz kalmadan önce Harvath’ın o kişiye ulaşıp ulaşamayacağıdır. 
Her sayfası heyecan dolu, elinizden asla düşüremeyeceğiniz Kara Liste, kurmacayla gerçek arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor ve Brad Thor’un “gerilimin ustası” ve “Amerika’nın en sevilen yazarı” olduğunu bir kez daha doğruluyor…”

Kitabın genel tanıtımından da anlaşılacağı gibi güzel bir gerilim kitabı denilebilir. Tatilde okunabilecek , akılda kalacak  fazla birşey bırakmayan  ama akıcı  dille yazılmış bir kitap. Kafa dağıtmak için okunabilir.